O mnie


Pracownia Introligatorska

O Mnie

Dzień dobry! Cieszę się, że odwiedzasz moją stronę. Nazywam się Magdalena Bulanda i zapraszam do świata introligatorstwa.
Moja pracownia znajduje się w Bydgoszczy. 

Kim jestem? 
Z wykształcenia jestem muzealnikiem. Ukończyłam wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po studiach zaczęłam pracę jako pomocnik introligatora, gdzie zajmowałam się zdobieniem okładek oraz malowaniem papierów marmurkowych. W międzyczasie ukończyłam Kursy Introligatorskie pod okiem Pana Jacka Tylkowskiego z zakresu Oprawy Milimetrowej, Bradel, Otto Dorfner, Struktura Sobotova oraz wykonywania pudełek. 
Od 2020 r prowadzę własną pracownię introligatorską.

Czym się zajmuję

Pracownia Introligatorska Magdalena Bulanda

Oprawiam i naprawiam książki. Przygotowuję papiery dekoracyjne, które później wykorzystuję w swojej pracy.

Pracownia powstała w 2020 roku. Obecnie firma jest jednoosobowa, prowadzona przeze mnie, czyli Magdalenę Bulandę. Pracownia znajduje się w Bydgoszczy, gdzie trafiłam w czasie studiów. To właśnie wtedy zaczęły kształtować się moje zainteresowania związane z szeroko pojętym introligatorstwem. Po zakończeniu nauki trafiłam w miejsce, gdzie mogłam przełożyć swoją pasję na praktykę i pracę zawodową.
W swojej pracy kieruję się przede wszystkim uśmiechem.  Realizacja projektów sprawia mi wielką radość i satysfakcję, tym bardziej gdy efekt końcowy wywołuje uśmiech na twarzy klienta.

Formularz kontaktowy

Masz pytanie dotyczące moich usług? Zapraszam do wypełnienia formularza kontaktowego – odpowiem najszybciej, jak to możliwe.
Czekam na Twoją wiadomość!